پیشینه پژوهش و مبانی نظری الگوی زیستی وروان پویشی افسردگی

مطالب دیگر:
🔗69-بررسی و تحلیل عددی اثر اشباع شدن خاكریز در ناپایداری دیوار خاك مسلح با ژئوسنتتیك🔗70-توسعه و كاربرد نرم افزار تحلیل توزیع حرارت ناشی از هیدراسیون سیمان در ساخت لایه ای سدهای RCC🔗71-بررسی تحلیلی خصوصیات انتشار امواج در محیط های متخلخل اشباع🔗72-تحلیل دینامیكی سد خاكی ماملو🔗73-تحلیل اجزای كف ستون ها تحت بار فشاری توام با برون محوری🔗74-معیار گسیختگی غیر خطی برای تحلیل سدهای بتنی غلطكی (RCC)🔗75-تحلیل سه بعدی انتقال تنش در هسته رسی سدهای خاكی واقع در دره های تنگ🔗76-تحلیل تنش- كرنش استاتیكی سدهای خاكی با هسته آسفالتی🔗77-تحلیل دینامیكی سد مسجد سلیمان🔗78-یك مدل عددی تسخیر شوك برای تحلیل بالاروی امواج بلند🔗79-حل تحلیلی مسئله ردیابی ترك در یك تیر عمیق كنسولی🔗80-تأثیر اندركنش خاك و سازه بر صحت نتایج تحلیل استاتیكی غیر خطی در استاندارد ASCE 41🔗81-بررسی روابط تحلیلی حاكم بر نشست در خطوط ریلی بالاستی🔗82-تحلیل آماری اثر TDS بر حذف مواد آلی كربنی و تولید لجن در تصفیه فاضلاب به روش لجن فعال اصلاح شده🔗83-استفاده از سطوح گسیختگی انتقالی- دورانی در مسائل تحلیل حدی مرز بالا🔗برنامه تحت اکسل محاسبه اندازه کف و ارتفاع پله🔗برنامه تحت اکسل طراحی پله مستقیم یک طرفه با پاگرد وسط🔗84-روش بدون شبكه حداقل مربعات گسسته با فرمول بندی مختلط در تحلیل مسائل كشسانی صفحه ای🔗85-تحلیل جریان متغیر مكانی فوق بحرانی در كانالها و سرریزها جانبی🔗86-بررسی مدل‌های تحلیلی تزریق دوغاب سیمانی در سنگ درزه‌دار

پیشینه پژوهش و مبانی نظری الگوی زیستی وروان پویشی افسردگی
دارای 50 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::


2- مبانی نظری تحقیق-------------------- 13
2-1- الگوی زیستی افسردگی---------------- 13
2-2- الگوی روان پويشی افسردگی----------- 14
2-3- درمان روان پویشی افسردگی----------- 15
2-4- الگوهای شناختی افسردگی ------------ 16
2-5- درمان شناختی----------------------- 17
2-6- الگوی درماندگی آموخته شده افسردگی است 18
2-7- رویکرد رفتار درمانی---------------- 18
2-8- رویکرد مراجع- محور----------------- 19
2-9- رویکرد گشتالت درمانی--------------- 19
2-10- رویکرد وجودی----------------------- 19
2-11- رویکرد منطقی-عاطفی-رفتاری---------- 20
2-12- رویکرد تحلیل تبادلی---------------- 20
2-13- رویکرد شناختی---------------------- 20
2-14- رویکرد جامع یا انتخابی------------- 21
2-15- رویکرد سایکودراما یا روان نمایشگری- 21
2-16- تحقیقات انجام شده در رابطه با موضوع پژوهش 22
2-16-1- تحقیقات خارج از کشور------------- 22
2-16-2- تحقیقات داخلی کشور--------------- 29
2-17- فرضيه ­ها---------------------------- 48


2- مبانی نظری تحقیق
2-1- الگوی زیستی افسردگی

به اعتقاد الگوی زیستی، افسردگی اختلال بدن است. اگر چه در مجموع افسردگی می تواند بوسیله، مشکل موجود در هر یک از اندامهای بدن ایجاد شود، گمانه زنیها تقریباً بطور کامل بر مغز، و بویژه بر کاهش نوعی مواد (آمینهای بیوژنیک) متمرکز شده اند که به انتقال تکانه های عصبی در طول فواصل (سیناسپها­) موجود بین سلولهای عصبی ( نورون ها) کمک می کنند. چهار سر نخ وجود دارد که نشان می دهند بدن عمیقاً در افسردگی درگیر است (شویلر، 1974)، اولاً، افسردگی تا اندازه­ای بعد از دوره های تغییر فیزیولوژیکی طبیعی در زنان رخ می دهد:
بعد از به دنیا آوردن کودک، هنگام یائسگی و درست قبل از قاعدگی. ثانیاً، شباهت قابل ملاحظه ای بین نشانه ها در فرهنگها، جنسیتها، سنین ونژادها حاکی از یک فرآیند زیستی زیر بنایی است. ثالثاً، درمانهای بدنی، بویژه داروهایی مانند داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای و بازدارنده های منوآمینو اکسیداز، و شوک برقی تشنج آور، افسردگی را بطور موثری درمان می کنند و بالاخره اینکه، گاهی افسردگی بصورت عوارض جانبی داروها در افراد بهنجار ایجاد می شود؛ بویژه افسردگی می تواند بوسیله روزوپين ایجاد شود که داروهای کاهش دهنده ی فشار خون است (شویلر، 1974)، این سرنخها عامل محرکی برای یافتن مبنای زیستی افسردگی بوده اند (روزنهان، سلیگمن، به نقل از سید محمدی، 1385).

2-2- الگوی روان پويشی افسردگی

نظریه پردازان روان پوشی بر سه علت افسردگی تاکید می کنند: خشمی که متوجه‌ی خود شده است، وابستگی بیش از اندازه به دیگران برای عزت نفس، و درماندگی در رسیدن به هدف­ها روان کاوان پیشین، اولین کسانی بودند که در الگوی روان پويشی به شناخت افسردگی کمک می کردند. کارل آبراهام(1911) و زیگموند فروید (1917) در مقاله ی کلاسیک خود به نام «داغداری و مالیخولیا» بر اهمیت خشمی که متوجه خود شده است در ایجاد افسردگی، تاکید کردند (همان منبع).
افراد افسرده به ظاهر خالي از خشم بنظر مي‌آيند و اين باعث مي‌شود كه انسان گمان كند خشم آنها در درونشان مهار شده است. از نظر فروید، سر نخ اصلی به حالت درونی آنها از تفاوت بین داغديدگي معمولی (داغداری) و افسردگی ( مالیخولیا) بدست می آید. افراد بهنجار و افسرده نسبت به از دست دادن فردی که دوستش دارند دو واکنش کاملاً متفاوت نشان می دهند دنیا به نظر فردی که عزادار است پوچ بنظر می رسد، ولی عزت نفس او تهدید نمی شود. فرد عزادار از این ضایعه جان سالم به در می برد. در مقابل، از دید فروید، فرد افسرده قویاً احساس بی ارزشی نموده و خود را سرزنش می کند. این سرزنش خود معمولاً اخلاقی است، کاملاً نا موجه است، واز آن مهمتر علناً و با بی شرمی نشان داده می شود.

این حالت سر نخی را در اختیار می گذارد مبنی بر اینکه خشمی که متوجه خود شده است فعالانه برانگیخته شده و موجب عزت نفس کم می شود از زمان فروید، نظریه پردازان روان پويشی برتیپ شخصیتی تاکید کرده اند که افراد را به ویژه نسبت به افسردگی آسیب پذیر می سازد: فرد افسرده برای عزت نفس خود بیش از حد به دیگران وابسته است. او شدیداً نیازمند آن است که لبریز از عشق و تحسین شود. او با حالتی از عطش مداوم برای عشق و محبت زندگی می کند، و چنانچه این نیاز برطرف نشود، عزت نفس او تنزل می یابد. زمانی که او مایوس می شود، نمی تواند ناکامی را تحمل کند، و حتی ضایعات جزیی، حرمت نفس او را به هم می ریزد موجب تلاشهای فوری و شتابزده برای کاستن از ناراحتی می شوند. بنابراین، افراد افسرده بصورت معتادان محبتی انگاشته می شوند که به طرزی بی نظیر در ایجاد محبت دیگران ماهر شده اند و همواره دوست دارند سر شار از محبت باشند.