تحقیق درباره اسلام در میانمار

مطالب دیگر:
🔥گزارش کارآموزی در کارخانه تولید آجر سفال🔥گزارش کارآموزی در کارخانه آجر🔥گزارش کارآموزی در مجتمع فولاد🔥گزارش کارآموزی اجزای ماشین🔥گزارش کارآموزی در شركت فرآورده‌ هاي گوشتي آمل🔥گزارش کارآموزی در کارخانه آرد گندم🔥گزارش کارآموزی آيين كار جهت تعيين ضريب ته نشيني زلني براي گندم و آرد🔥گزارش کارآموزی استفاده از دستگاه اكستنسوگراف🔥گزارش کارآموزی در كارخانه آسفالت🔥گزارش کارآموزی در كارخانه آسفالت راه و جاده🔥گزارش کارآموزی در شرکت ایران تکنیک🔥گزارش کارآموزی توزیع برق بخش بادرود🔥گزارش کارآموزی کارخانه بافندگی تابان🔥گزارش کارآموزی در رشته برق🔥گزارش کارآموزی در ادلره برق شهرستان مبارکه🔥گزارش کارآموزی در اداره برق🔥گزارش کارآموزی شرکت فنی مهندسی آرمان الکتریک🔥گزارش کارآموزی حمل بار و طريقه بارنامه زدن🔥گزارش کارآموزی در شركت پايه بتون بينالود🔥گزارش کارآموزی در کارخانه صنایع برق داده خواه

دانلود تحقیق درباره اسلام در میانمار
تعداد صفحات:4
نوع فایل: word (قابل ویرایش)

بخشی از محتوا ::

مراسم جشن سال نو بودائیان
آغاز سال نو در میانمار(همچون تایلند)هفده آوریل برابر با 28فروردین می ‏باشد و به مدت 10 روز تعطیل عمومی است. روزهای سیزده‏و چهارده و پانزدهم آوریل، ایام آب پاشی است که زن و مرد درکوچه‏ها و خیابانها به هم آب می‏پاشند، دولت هم مکانی را برای‏جشن آب پاشی توسط شیلنگ و غیر آن آماده می‏نماید.
بودائیان میانمار معتقدند که گناه یک ساله انسان بدین وسیله‏ریخته و پاک می‏شود، چرا که فرشتگان «تین جو» (نام بتی‏است.)از آسمان جهت‏شرکت در این جشن فرود آمده پس از سه روزدوباره به آسمان برمی‏گردند.
همه مردم اعم از بودایی، مسیحی، هندو و مسلمان در این جشن‏شرکت می‏نمایند ولی در سال 1997 میلادی برابر با 1359 میانماری و1376 شمسی است از آنجا که مساجد زیادی به دست‏بودائیان آسیب‏جزیی ویا کلی دیده، مسلمانان در جشن شرکت نکردند.
مردم در این چند روز گروه گروه سوار ماشین می‏شوند و درخیابانها به حرکت درمی‏آیند، در خیلی از موارد زنان و مردان به‏پایکوبی می‏پردازند و به مشروب‏خواری و شادی رو می‏آورند. پاره‏ای‏از سفارتخانه‏ها هم در این جشن‏ها شرکت کرده و با مردم همراهی‏می‏کنند.
در روز چهارم معبد هرمحله‏ای، یک روحانی بودایی را جهت اجرای‏مراسم ویژه دعوت می‏نماید تا برای پربرکت‏بودن سال آینده دعاکند و پس از آن معابد را با آب شستشو می‏دهند.